S H I G E R U

Popis plemene CC

 

Standart CANE CORSO

 

  Ideální profil hlavy CC  

 

Barva očí:Tabulka pro učení správné barvy oka. 5 a 6 jsou samozřejmě v chovu nežádoucí. Ostatní barvy oka by měly korespondovat s barvou srsti (tedy černý pes by měl mít oči z prvního řádku,..)

Skus: dovolím si použít pomůcku k určení správného skusu u CC pana Danila Giorgia. 1a je správně. Tedy zuby uložené v jedné přímce a výrazně široká čelist.

 

Toto je ideální popis cane corso, takto by se měli naši psi co nejvíce k popisu přibližovat. Všimněte si i úhlení pánevních končetin, poslední dobou se presentuje tolik cane corso s "přeúhlením" v PK a ještě to majitelé považují za plus. CC má ideální úhel 140stupňů a ne skoro 90!!!

 

 A tady nám stadrad ukazuje, že hlava CC má být stejně dlouhá jako krk CC, délka hlavy pak činí přesně 36% z kohoutkové výšky psa. Hrudní končetiny jsou stejně dlouhé, jako hrudník no a konečně jeden z nejzásadnějších plemenných znaků na těle CC- tělo CC je o 11% delší, než je kohoutková výška psa (má tedy obdelníkový, nikoliv kvadratický rámec) 

 

 

Zde autor obrázků chtěl poukázat na fakt, jak se CC dnes presentuje a jak by opravdu neměl vypadat. U obrázků 1 až 6 je to jasné (autor i naznačil v kresbě, jak by to správně mělo být), u obrázku č. 7 je pak krátký pysk u obrázků č. 8 krátký pysk + dlouhá čenichová partie.

 

 

CC versus bulmastif:

. Krásná ukázka standardů obou plemen. CC nemá mít kulatou lebku, ale ostře řezanou a nejvyšší bod hlavy se pak z profilu nachází mezi ušima (a ne mezi očima, jak je poslední dobou často vidět!) , CC nemá krátký a zaražený čumák, CC nemá stop v pravém úhlu, CC nemá kulaté tváře, CC má krk stejně dlouhý jako má dlouhou hlavu, CC nemá kompaktní tělo, ale obdelníkové... Proč je tak těžké si jeden den sednout nad standardem a nevodit pak do kruhu s CC pseudobulmastify...